Všechny epizody

Tentokrát jsme si vylosovali téma, které se zpočátku tvářilo všelijak, ale nakonec nás diskutování nad ním dovedlo opět do různých míst našich pohledů na svět a chápaní toho, co se v něm děje.

CELÁ EPIZODA

Tentokrát jsem si vylosovali téma a improvizovali okolo něj. Zavedlo nás na spousty míst a rozhodně jsme se vzájemně obohatili o různé pohledy. Etika hraje v terapii velkou roli a není jednoduché říct co je správně.

CELÁ EPIZODA

Téma, které se dotýká určitě každého z nás. Odpuštění a jak si nenosit zranění v sobě. Došli jsme k tomu, že slovo odpustit bychom raději nahradili slovem pustit, které za nás lépe vyjadřuje proces, o kterém mluvíme.

CELÁ EPIZODA

Žaneta Kubešová začínala s masážemi a po vlastní zkušenosti v těhotenství rozšířila svoje služby o pomoc nastávajícím maminkám s průběhem těhotenství. Další doporučení a otázky spokojených klientů…

CELÁ EPIZODA

Kuba je cestovatel, který žil několik let třeba na Novém Zélandu a pak ho zaujali šamanské techniky a Jižní Amerika. Navštívil Kolumbii a několikrát i Peru, kde při poslední návštěvě u svého „curandera“ (léčitele) strávil tři měsíce.

CELÁ EPIZODA

Dnes jsme natáčeli epizodu podcastu na téma PROKRASTINACE. Poměrně velkou část jsme věnovali tématu plánování. Vedli jsme o tom celkem živou debatu. Určitě si při rozhovoru dělejte poznámky a zkoušejte nástroje v praxi.

CELÁ EPIZODA

V této epizodě podcastu Trojtečka se Klára Dvořáková, inspirátorka a lektorka tibetských mís, dělí o své rozsáhlé znalosti a zkušenosti. Pokud jste kdy zvažovali koupi tibetské mísy, stačí se zaposlouchat.

CELÁ EPIZODA

Žena: „Já jsem si myslela, že si uděláme hezký večer a ty si jdeš klidně s kamarády ven.“ (Myslí si třeba: Tak já zrušila všechny plány, abychom byli víc spolu a pro něj jsou důležitější kamarádi, nemá mě rád).

CELÁ EPIZODA

Vyzpovídal jsem kolegyni Lucku. Povídáme si o její praxi psychoterapeutky, o tom co dneska klienti řeší i o plánech do budoucna. Mluvíme o tom, proč je terapie prospěšná, a jak pomáhá lidem urovnávat myšlenky.

CELÁ EPIZODA

Láďa nám vypráví o svém příběhu, kdy od tarotových karet a obchodních školení se dostal k zájmu o psychologii a aplikovanou psychoterapii. S klienty konzultuje hlavně sebepoznávání a přebírání odpovědnosti nad jejich životem. 

CELÁ EPIZODA

Lucka o epizodě napsala:

Když jsem se připravovala na 8 díl trojtečky s hostem, který vlastně není, byla jsem trochu v panice. Čím víc jsem toho viděla a přečetla si od Jirky, tím větší jsem cítila chaos.

CELÁ EPIZODA

Jak je možné, že více jak 80% respondentů ankety nesouhlasí se zákazem fyzických trestů? Jakou by měla podobu zákonná úprava takového zákazu? Jsme traumatizovaná společnost? Je správné to, co považujeme za normální?

CELÁ EPIZODA

Možná hledáš, co je smyslem života, proč tady jsme a jaký odkaz zanecháme.
Možná čekáš na nějaké AŽ … Až najdeš smysl svého života, tak budeš šťastný a skutečně naplno žít…

CELÁ EPIZODA

První díl se speciálním hostem je připraven ke shlédnutí a poslechu. 
Zase jsme se o mnoho posunuli k většímu pochopení mužů. Dva odlišné světy, které se mohou vzájemně krásné doplňovat.

CELÁ EPIZODA

Nejvíce ochráníme své děti před nástrahami sociálních sítích tím, že si s nimi vybudujeme vztah založený na důvěře. Teprve potom budou ochotné přijímat naše dobře míněné rady. Neměli bychom zapomínat na sílu procesu nápodoby.

CELÁ EPIZODA

Syndrom vyhoření je velké téma řeší se na každém rohu, proto jsme si o něm chtěli popovídat i my. Řešíme, jak se dá vyhoření předejít i jak ho na sobě můžeme začít pozorovat. 

CELÁ EPIZODA

Citová deprivace. Lze citovou deprivaci nezažít? Lze se jí vyhnout? Můžou za citovou deprivaci dítěte vždy rodiče? Může rodič ovlivnit, aby dítě nebylo citově deprivované? Ničíme kreativitu dětí, když jim dáme tablet do ruky?

CELÁ EPIZODA

Pilotní epizoda podcastu Trojtečka, kde shrnujeme náhled na psychoterapii. A vypouštíme naše první povídání a diskutování. Natáčíme v podmínkách Lucky obýváku, protože studio je zatím ve výstavbě.

CELÁ EPIZODA